Den Země 2021

28.04.2021 22:43
Oslavy Dne Země každoročně připadají na 22. dubna. Vzhledem k současné situaci, kdy se nemůžeme účastnit společných akcí s jinými organizacemi, jsme si připravili pro naší školu oslavu Dne Země s aktivitami v okolí Heřmanova Městce.
 
Začali jsme již v pondělí 19.4. environmentální akcí Ukliďme naše město. Procházkou ulicemi města jsme vytipovali několik znečištěných míst. Ráno v úterý 20.4. jsme pak vyrazili vybaveni ochrannými rukavicemi a igelitovými pytli za železniční přejezd do Konopáčské ulice, kde nás čekal první sběr poházených odpadků. Sběr dále pokračoval po celou cestu touto ulicí k brodu Konopka, přes Konopáč a zpět na Masarykovo náměstí. Akce byla zakončena sběrem odpadků kolem kašny.
 
Samotná oslava Dne Země začala ve čtvrtek ráno videoprezentací o historii této celosvětové události. Po jejím shlédnutí jsme se vypravili hledat poklad. Cestou nás provázela zábavná pozorovací a naučná hra podle fáborků rozvěšených v přírodě. Čekalo nás 5 stanovišť s důmyslně schovanými úkoly v obálkách. Prošli jsme podél zámeckého parku ulicí Na Ježkovce, kde na nás čekaly první dva úkoly. Za Oborou jsme na rozcestí posvačili a vraceli se zpět lesními stezkami V Paláci a splnili další tři úkoly. Aby nás příroda přivítala i na příští hru, pečlivě jsme odstranili všechno značení, které jsme předem připravili. Ulicí Pod Palácem ke kašně na malém náměstí jsme vůbec nepomysleli na skrytý poklad, už se nám totiž sbíhali sliny na slibovaný opečený špekáček s hořčicí a voňavým chlebem z pekárny od Dymáka. 
 
Další fotografie naleznete na www.zspmestec.cz/fotogalerie/den-zeme-2021/