Dopoledne s pejskem

21.02.2019 11:01

V letošním školním roce jsme zajistili na naší škole pro děti canisterapii. Jedná se o metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na děti prostřednictvím speciálně vycvičeného a vedeného psa. V pátek 15. února nás navštívila Monika Mundilová se svojí psí slečnou Riky. Celým jménem Rickie Ruffian of Kim´s dream. V jejich přítomnosti děti strávily příjemnou hodinku, při které se seznámily s jednotlivými prvky canisterapie. Mohly si pejska pohladit, vyčesat a pohrát si s ním. Děti vnímaly přítomnost Riky velmi příjemně a uvolněně, byly příznivě naladěny. Byla to zajímavá a pozitivní zkušenost nejenom pro děti, ale i pro pedagogické pracovníky. Moc děkujeme.

Máme za sebou první návštěvu a o tom, že měla tato akce u dětí úspěch, není pochyb!  Fotografie z návštěvy si můžete prohlédnout zde.