Naše ohlédnutí

23.04.2019 16:48
Připadá vám, že ten čas letí čí dál rychleji? Než jsme se ve škole stačili pořádně rozkoukat, je duben.
Ale když se ohlédneme zpět, je za námi vidět kus práce. Celý podzim jsme se připravovali na vánoční výstavu. A ta byla opravdu brzy. Už 2. prosince. A tak se v naší škole lepilo, stříhalo, šilo a peklo. Kdo měl ruce, pracoval. Chtěli jsme mít vše opravdu perfektně přichystané. A tak jsme návštěvníky přivítali neobvykle vyzdobenými výstavními  prostorami  ve Staré radnici.
Venku pršelo, jen se lilo a bylo nepříznivo.  U nás bylo nachumeleno a ležely závěje sněhu. Návštěvníci měli pocit, že alespoň tady je ta pravá zima. Z naší vánoční výstavy jsme měli všichni radost a pocit z dobře vykonané práce. 
Jakmile bylo po Vánocích, začali jsme se připravovat na Velikonoce. Výstava se konala 4. dubna v naší škole. Pro malé děti z obou heřmanoměsteckých mateřských škol jsme měli připravené dílničky, ve kterých si vyrobily drobné velikonoční dekorace. A při té příležitosti navštívily spolu se svými učitelkami naši výstavu. Na nezájem jsme si opravdu nemohli stěžovat. 
Jsme malá škola, přesto jsme toho stihli od září opravdu hodně. 
Nyní plánujeme Den otevřených dveří pro Základní školu ze Stolan.
Ale my nejenom pořádáme výstavy a prezentujeme se na veřejnosti, snažíme si také rozvíjet vlastní obzory a získávat nové informace. Účastníme se letos již potřetí unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. V tomto roce to byl Myanmar s úžasnými filmovými záběry a doprovodnou reportáží cestovatele Adama Lelka. Tak tohle se nám opravdu moc líbí!
Jsme také velmi úspěšní ve výtvarných soutěžích. Té, kterou vyhlásil Český zahrádkářský svaz pod názvem „ Moje oblíbená květina“, jsme se zúčastnili s plným nasazením. Získali jsme v krajském kole v Hlinsku 1. až 5. místo v naší kategorii.
A ještě jednou výtvarná soutěž! Uspěli jsme v Zaječicích, kde vyhlásili soutěž „Kreslíme památky, které známe“. Na výborném 3. místě se umístil žák 7. ročníku naší školy Martin Horváth. 25. dubna si osobně pojede pro cenu a diplom do Zaječic. Čestné uznání získal i náš nejmladší žák Matyáš Hordóz.
Mohli bychom se ještě chviličku chlubit. Třeba akcemi se Zdravou pětkou. Zdravé vaření je u nás velmi oblíbené. Nebo se zmínit o spolupráci se SPC Archa, se kterou posilujeme třídní kolektivy a vztahy mezi spolužáky. V současné době se chystáme opět na setkání se zvířecími kamarády a na ukázku výcviku dravců.
Máme před sebou ještě dva měsíce práce. To určitě ještě něco stihneme. A když se nám zase něco povede, dáme o sobě určitě vědět.
 
Žáci a učitelé Speciální základní školy v Heřmanově Městci