Pravěká stezka Stolany

25.05.2021 22:24
Co takhle vrátit se zpátky časem???
Dne 11. května 2021 se na naší škole uskutečnil projektový den „CESTA DO PRAVĚKU“.
Ráno jsme si s dětmi u projekce napínavého dokumentu zkusili představit, jaké by to asi bylo, vidět naši Zemi v dávných dobách, kdy ji omývala pravěká moře a oceány se spoustou zvláštních, tajemných a často velmi nebezpečných zvířat.
Mořští štíři, pancéřnaté ryby, velcí trilobiti, nejrůznější dinosauři a obrovští žraloci vypadali až neskutečně a tak jsme se vydali hledat skutečné důkazy o jejich existenci.
Autobus nás zavezl do Stolan, dál jsme pokračovali pěšky. Počasí bylo opravdu nádherné!!! Kochali jsme se jarní rozkvetlou přírodou a krásnými výhledy cestou do nedalekého pískovcového lomu, cíle naší cesty. V muzeu pod širým nebem jsme konečně objevili důkazy pravěkého moře – zkameněliny amonitů, zuby žraloka a dokonce i kostru menšího dinosaura. Překrásně výtvarně zpracované cedule nám o nich poskytly informace a zajímavosti.
 
Výlet se opravdu vydařil a barevné koláže dinosaurů, které žáci na závěr projektu vytvořili, ozdobily chodbu školy.