Projektový den SVINČANY

28.09.2021 19:32

Každoročně se my, vyučující, spolu se žáky naší školy těšíme na turisticko-poznávací den ve Svinčanech. O co jde? Český svaz chovatelů Svinčany pořádá soutěžní výstavu králíků, holubů a drůbeže. Dne 17. 9. jsme měli možnost poznat desítky nejkrásnějších a velmi zajímavých chovných zvířat. Ovšem nejlákavější byla samostatná expozice okrasného ptactva, morčat a domácích mazlíčků. Zahrádkáři obohatili výstavu výpěstky jablek, hrušek, švestek a zeleniny. Nechyběl doprovodný prodej dekoračních prvků do zahrad, drobné keramiky a zdravých dobrot z medu a ovoce. V letošním roce ve Svinčanech vystavovali i žáci naší školy, a to výtvarné práce. Mnozí návštěvníci obdivovali jejich zručnost a umělecké nadání. Z výstavy jsme si odnášeli nové poznatky o chovu drobného zvířectva a také maličkosti pro radost.

Hana Dubcová