Sportujeme s nadšením

25.06.2019 14:33

Spolek Atletika bez bariér uspořádal letos již druhé Atletické dopoledne pro děti se specifickými potřebami. Zúčastnily se ho dvě školy z Pardubic a naše škola. Pořadatelé přivítali na Městském atletickém stadiónu žáky od 6 do 16 let.

Mezi handicapovanými dětmi se najdou skvělí sportovci a velké talenty. Aladin Bendik, žák naší školy, dokáže hodit kriketovým míčkem téměř 62 metrů a Martin Horvát skočí do dálky 4, 35 m a hodí do dálky 45 m a uběhne 400 m za 1:15. Stejný čas měl i další náš žák Jiří Blažek. Pochvalu zaslouží i Matěj Hloušek, který se nezalekl a zaběhl nejprve 400 a pak ještě 800 m. Na žáka 6. ročníku je to úctyhodný výkon!

Vyvrcholením byl 11. ročník Školního atletického parapoháru. Sportovního klání se zúčastnilo dvacet osm škol. My jsme se vyznamenali! Skončili jsme na skvělém osmém místě!

Možná to vypadá, že se tak trochu chlubíme. Ale proč ne? Je přeci třeba, aby o nás ostatní věděli, že si jen nehrajeme s mobilem a nesedíme u počítače. Když chceme, dokážeme skvělé věci! 

Mgr. Eva Kaválková