Vaření a etiketa stolování v 7., 8. a 9. ročníku

19.05.2021 21:07

Jak to vypadá, když ve školní kuchyňce vaří žáci? Možná by vás velice překvapilo s jakým nadšením se vaření ujali.

Deváťáci, osmáci a sedmáci obsadili kuchyňku v úterý 18. května. Pan učitel je seznámil s pravidly, dle kterých musí v jídelně pracovat a rozdal jim recepty pokrmů, které připravili pro sebe a své spolužáky. Menu, které vařili, se skládalo z těchto jídel:

Zeleninová polévka

Banánový chleba

Ovocná limonáda

Žáci škrabali mrkev a brambory, loupali a krájeli cibuli. Děvčata pak z očištěné zeleniny vařila polévku. Společně umíchali ingredience na banánový chléb a dali ho péct do předehřáté trouby. Nakonec ještě připravili ovocnou limonádu z limetky, citronu, nektarinky, jablka a voňavé máty.

V době, kdy se vše peklo a vařilo si zopakovali etiketu stolování, společenská pravidla, která se týkají hygieny, prostírání a vybavení stolu nádobím i náčiním, správného chování při jídle, pití a obsluhy. Zhlédli krátká videa jak na přípravu a úpravu stolu, židlí a prostředí jídelny například při slavnostní příležitosti.

Žáci si pak vyzkoušeli nazdobit slavnostní stůl a servírování připravovaného menu. Závěrem si všichni připili na zdraví ovocnou limonádou a připravené dobroty s velkou chutí snědli.