Zahrádkářská a chovatelská výstava Svinčany

23.09.2017 11:50

Každý rok žáci a učitelé naší školy navštěvují Zahrádkářskářskou a chovatelskou výstavu ve Svinčanech. Nejinak tomu bylo i letos. Bylo sice pod mrakem, ale nepršelo. Na pěší turistiku počasí jako udělané. Vydali jsme se pěšinkami kolem nádraží, přes Nákle a polní cestou do Svinčan. Nebyli jsme tu sami. V pátek tu bývají děti z mnoha okolních škol. Zajímavá výstava chovatelů holubů, králíků, drůbeže a exotického ptactva zajímá malé a velké. Děti láká tombola, kde může výherce získat zajímavé ceny-křečka, kotě nebo hračku. Nás velmi zaujala "slepičí kopaná". V ohrádce hráli domáci v tmavých a hosté v bílých dresech. Jen rozhodčí chyběl. Byla to hra bez pravidel, ale diváci se dobře bavili. Všechny získané poznatky, žáci využijí ve škole při výuce přírodopisu, zeměpisu a environmtální výchově.Výstava je také zdrojem inspirace a nápadů.Téměř každý z nás si nesl ze Svinčan nějaký výpěstek, odnož nebo květináč s bylinkami či kaktusy. Budou pak zdobit okna nebo truhlíky našich domovů.