Září 2019 ve Školní družině

30.09.2019 19:55
Školní rok jsme začali hraním her na seznámení (Pavučina, Redaktor) a vycházkami do okolí školy, na nejbližší hřiště a do zámeckého parku. Na konec měsíce máme naplánované moštování jablek.
Začali jsme šít pytlíčky na křížaly:
Děti spontánně sbíraly a recyklovaly odpadky kolem jezírka v parku a našly ulitu vodního živočicha, kterého jsme si později určili v internetové aplikaci jako plovatku bahenní.
Děti si pravidelně vyplňují „Náladovník“, na kterém si připomínají probíhající měsíc, datum a počet dnů v měsíci září (30). Zároveň se pokoušejí vyznat ve svých pocitech a slovy a barevným kódem vyjádřit, jakou mají náladu.
Navštívili jsme výstavu o včelách v Židovském dvojdomku, která nás všechny zaujala, a odnesli jsme si z ní sladké medové potěšení.