Zimní turistický den

21.02.2019 15:00

Je 20. února sice vládne ještě zima, ale jaro se už začíná ozývat. Teplé počasí posledních dnů nás pozvalo na výlet. Celá škola se zúčastnila zimního turistického dne. Teple jsme se oblékli, do batohu dali dobrou svačinu a vyrazili. Trasa vedla okolo Ježkovky, mezi poli, lesem ke Kostelci u Heřmanova Městce. Zastavili jsme se u kostela, prošli po středověkých valech a vyslechli něco z historie Kostelce. Po krátké zastávce jsme pokračovali směrem ke starému pískovému lomu u Konopáče. Rozdělali jsme oheň a snědli vydatnou svačinu v podobě výborných opečených párků a špekáčků. Po krátkém odpočinku jsme se vydali na zpáteční cestu kolem hřbitova, mezi domky do Heřmanova Městce. Do školy jsme se vrátili kolem poledne, ale za tu krátkou dobu jsme našlapali poctivých 13 kilometrů. Byli jsme unaveni, ale spokojeni, že jsme udělali něco užitečného pro své dlouhou nečinností zlenivělé tělo.☺

Další fotografie naleznete zde: Zimní turistický den