Výlet Běstvina

25.06.2019 15:10

V pátek 21.6.2019 jsme se vydali navštívit naší bývalou paní asistentku a vychovatelku, která od ledna začala pracovat v Mateřské škole Běstvina.

Na místo jsme se dostali autobusem z Heřmanova Městce s přestupem v Třemošnici.  Od zastávky u památného stromu "Zámecký strážce" v Běstvině jsme došli pěšky k budově MŠ.  Zde nás mile přivítali nejen paní učitelky, ale i malí indiáni. Ve školce totiž zrovna vrcholil projekt o indiánech.

Společně jsme všichni poseděli v kruhu u ohně a vytvořili totem. Děti si navzájem pomohly vybrat indiánské jméno a naučit se indiánské písničky .

Výlet jsme ukončili procházkou kolem rybníka na dětské hřiště, kde nás cestou pozdravilo stádo koz. Rozloučili jsme se u autobusové zastávky se slibem, že se příště uvidíme v Heřmanově Městci. Děkujeme za krásné dopoledne!

Sportujeme s nadšením

25.06.2019 14:33

Spolek Atletika bez bariér uspořádal letos již druhé Atletické dopoledne pro děti se specifickými potřebami. Zúčastnily se ho dvě školy z Pardubic a naše škola. Pořadatelé přivítali na Městském atletickém stadiónu žáky od 6 do 16 let.

Mezi handicapovanými dětmi se najdou skvělí sportovci a velké talenty. Aladin Bendik, žák naší školy, dokáže hodit kriketovým míčkem téměř 62 metrů a Martin Horvát skočí do dálky 4, 35 m a hodí do dálky 45 m a uběhne 400 m za 1:15. Stejný čas měl i další náš žák Jiří Blažek. Pochvalu zaslouží i Matěj Hloušek, který se nezalekl a zaběhl nejprve 400 a pak ještě 800 m. Na žáka 6. ročníku je to úctyhodný výkon!

Vyvrcholením byl 11. ročník Školního atletického parapoháru. Sportovního klání se zúčastnilo dvacet osm škol. My jsme se vyznamenali! Skončili jsme na skvělém osmém místě!

Možná to vypadá, že se tak trochu chlubíme. Ale proč ne? Je přeci třeba, aby o nás ostatní věděli, že si jen nehrajeme s mobilem a nesedíme u počítače. Když chceme, dokážeme skvělé věci!

Mgr. Eva Kaválková

Atletické dopoledne Bez bariér

31.05.2019 09:11

Již podruhé jsme se zúčastnili atletických závodů mezi speciálními školami. Sportovní klání se odehrálo na Městském atletickém stadionu v Pardubicích. Soutěžili jsme v běhu na 60m, 400m, 800m, hodu míčkem, skokem do dálky. Naši mladí atleti, podle svých schopností, splnili všechny disciplíny. Závodníci byli odměněni diplomy a sladkostmi.

Gratulujeme za skvělou reprezentaci školy a držíme jim palce 6.6., kdy soutěž vyvrcholí bojem o Školní atletický parapohár!

Výcvik dravců

31.05.2019 09:03

V úterý 16. dubna proběhla na školní zahradě ukázka výcviku dravců. Zblízka jsme si prohlédli několik druhů těchto krásných nočních i denních predátorů. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o jejich životě a také o náročné a užitečné práci sokolníků.

Děti mohly dravce vnímat hned několika smysly najednou – pozorovat při letu a lovu, poslouchat jejich krásné hlasy a dokonce i pohladit jejich hebké peří!

Neméně se dětem líbil mladý mazlivý pejsek loveckého plemene Bretaňský ohař, který opeřence doprovodil.

Děkujeme za krásné dopoledne.

Naše ohlédnutí

23.04.2019 16:48
Připadá vám, že ten čas letí čí dál rychleji? Než jsme se ve škole stačili pořádně rozkoukat, je duben.
Ale když se ohlédneme zpět, je za námi vidět kus práce. Celý podzim jsme se připravovali na vánoční výstavu. A ta byla opravdu brzy. Už 2. prosince. A tak se v naší škole lepilo, stříhalo, šilo a peklo. Kdo měl ruce, pracoval. Chtěli jsme mít vše opravdu perfektně přichystané. A tak jsme návštěvníky přivítali neobvykle vyzdobenými výstavními  prostorami  ve Staré radnici.
Venku pršelo, jen se lilo a bylo nepříznivo.  U nás bylo nachumeleno a ležely závěje sněhu. Návštěvníci měli pocit, že alespoň tady je ta pravá zima. Z naší vánoční výstavy jsme měli všichni radost a pocit z dobře vykonané práce.
Jakmile bylo po Vánocích, začali jsme se připravovat na Velikonoce. Výstava se konala 4. dubna v naší škole. Pro malé děti z obou heřmanoměsteckých mateřských škol jsme měli připravené dílničky, ve kterých si vyrobily drobné velikonoční dekorace. A při té příležitosti navštívily spolu se svými učitelkami naši výstavu. Na nezájem jsme si opravdu nemohli stěžovat.
Jsme malá škola, přesto jsme toho stihli od září opravdu hodně.
Nyní plánujeme Den otevřených dveří pro Základní školu ze Stolan.
Ale my nejenom pořádáme výstavy a prezentujeme se na veřejnosti, snažíme si také rozvíjet vlastní obzory a získávat nové informace. Účastníme se letos již potřetí unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. V tomto roce to byl Myanmar s úžasnými filmovými záběry a doprovodnou reportáží cestovatele Adama Lelka. Tak tohle se nám opravdu moc líbí!
Jsme také velmi úspěšní ve výtvarných soutěžích. Té, kterou vyhlásil Český zahrádkářský svaz pod názvem „ Moje oblíbená květina“, jsme se zúčastnili s plným nasazením. Získali jsme v krajském kole v Hlinsku 1. až 5. místo v naší kategorii.
A ještě jednou výtvarná soutěž! Uspěli jsme v Zaječicích, kde vyhlásili soutěž „Kreslíme památky, které známe“. Na výborném 3. místě se umístil žák 7. ročníku naší školy Martin Horváth. 25. dubna si osobně pojede pro cenu a diplom do Zaječic. Čestné uznání získal i náš nejmladší žák Matyáš Hordóz.
Mohli bychom se ještě chviličku chlubit. Třeba akcemi se Zdravou pětkou. Zdravé vaření je u nás velmi oblíbené. Nebo se zmínit o spolupráci se SPC Archa, se kterou posilujeme třídní kolektivy a vztahy mezi spolužáky. V současné době se chystáme opět na setkání se zvířecími kamarády a na ukázku výcviku dravců.
Máme před sebou ještě dva měsíce práce. To určitě ještě něco stihneme. A když se nám zase něco povede, dáme o sobě určitě vědět.

Žáci a učitelé Speciální základní školy v Heřmanově Městci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>