Užitečné odkazy pro výuku on-line

16.03.2020 13:08

Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in
www.matika.in/cs/

Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz
www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu

skolakov.eu

Online procvičování pro žáky základních škol, nabízí Škola s nadhledem.

Mimořádné opatření

10.03.2020 11:25

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví a Bezpečnostní rady státu se od 11. 3. 2020 ruší výuka na Speciální základní škole Heřmanův Městec do odvolání v rámci preventivního opatření proti šíření koronaviru.

Zákonní zástupci a žáci budou sledovat webové stránky školy, kde najdou patřičné informace.

Informace o otevření školy a začátku výuky bude také na webu školy a na dveřích školy.

Mimoradne opatreni.pdf (468878)

Ptačí krmítka

22.01.2020 19:43

V rámci projektu Environmentální výchovy jsme s žáky vyráběli krmítka pro ptáky. V prosinci jsme je rozvěsili na zahradě. Průběžně krmítka chodíme kontrolovat a doplňovat. Nejvíce ptáčkům chutnají ořechy, pšenice a slunečnicová semínka.

Povánoční zastavení

21.01.2020 10:08

Dne 7. ledna žáci školy v doprovodu učitelek a asistentek navštívili MŠ a ZŠ Stolany. Čekalo nás překvapení. Žáci hostitelské školy ztvárnili Vánoční příběh o narození Ježíška v místním kostele sv. Mikuláše. Krásnými písněmi a koledami v doprovodu flétny jsme se rozloučili s uplynulými svátky. Po prohlídce školy při hrnku horkého čaje jsme zdobili perníčky a plánovali další spolupráci. Žáci a učitelé MŠ a ZŠ Stolany pro nás vytvořili úžasnou atmosféru, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme.

Zimní školní výlet

11.01.2020 10:29

2. prosince 2019 jsme se autobusem vydali do Potštejna. V interiérech zámku Potštejn byl pro nás připraven vzdělávací vánoční program pro školy, hraný příběh o původu Vánoc. Skládal se z divadelního představení „Betlémského příběhu“ v interiérech zámku, pohoštěním v zámecké cukrárně, kde byl dětem nabídnut teplý nápoj s vánočním perníčkem, světelné vánoční výstavy s prodejem dárečků a prohlídky zámeckého Betlému v životní velikosti. Celý zámek na nás dýchl kouzlem Vánoc a Vánoční příběh dětem přiblížil atmosféru adventního času.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>