Školní družina

Provoz školní družiny:

Nově od 2. září 2021 mají děti možnost navštěvovat i ranní provoz ŠD
v době od 7:00 hod do 7:30 hod.

PO  od 11.00 hod do 15.15 hod

ÚT  od 11.00 hod do 15.15 hod

ST  od 11.00 hod do 15.15 hod

ČT  od 11.00 hod do 15.15 hod

  od 11.00 hod do 15.15 hod

 

Zájmové kroužky ve školní družině:

pátek

13.30 hod - 15.00 hod    kroužek Deskových her

 

 
Vnitřní řád a Školní vzdělávací program Školní družiny

Organizační řád ŠD vnitřní řád ŠD 2021 2022.pdf (160549)

Dodatek č. 4 k vnitř. řádu ŠD k 17.4.2019.doc (485888)
ŠVP ŠD 2017 -2018.docx (64080)

Plán práce ŠD 2019-2020.docx (16939)

Kalendář akcí Školní družiny

Červen 2021 ve Školní družině

24.06.2021 15:57

Završili jsme kroužek deskových her a zábavné logiky a už těšíme se na další nové hry, které nakoupíme.

V keramické dílně máme rozpracovaný projekt výroby zvonkoher k zavěšení. 

Starší děti vyrobily v hodinách pracovního vyučování dřevěné konstrukce.

Další z projektů keramické dílny byla výroba komponentů pro závěsné panenky.

Tropické počasí nás láká trávit dny v zahradě. Když nás sluníčko zažene od líného tenisu pod stromy, do chladivé trávy nebo na lavičky, začneme si povídat o tom, co nás trápí i těší nebo třeba o tom, jak by to mohlo vypadat v budoucnosti. V herně často odpočíváme s polštářky, relaxujeme těla unavená sportem a hrami a posloucháme oblíbené meditace.

Květen 2021 ve Školní družině

17.06.2021 10:17

Všímali jsme si kvetoucích zahrad, záhonů a květináčů. Tulipány nás nadchly svojí barevností a jednoduchostí tvaru, proto jsme se rozhodli, že technikou akvarelu ztvárníme právě je. Kombinovali jsme kresbu tuží s malbou vodovými barvami.

Rádi procvičujeme jemnou motoriku a zažehlovací korálky jsou k tomu ideální. Děti tvořily jak podle šablon zvířátek a hmyzu, tak i podle vlastního uvážení, například podšálky pro rodiče.

 

Pravidelně jsme využívali školní zahradu. Děti si oblíbily líný tenis, hru Na jelena nebo Na třetího a také přeskakování dlouhého švihadla.

 

Duben 2021 ve Školní družině

18.05.2021 21:50

Po delším nařízeném uzavření školy, jsme se po návratu zpět nemohli nabažit sdílení. Rozhovory, novinky, společná hra, to všechno jsme si užívali naplno. Děti se samy pustily do různých aktivit, přesně věděly, co chtějí dělat, až jsem si říkala, zda toho bzukotu a práce v odpolední družině není najednou po té domácí pohodě nějak moc. Abychom nešli rovnou z extrému do extrému, rozhodla jsem se, že se budeme s dětmi více soustředit na relaxaci a aktivní trávení volného času v přírodě. Návrat jsme oslavili veselým karnevalem masek, který jsme museli v únoru odložit.

V prvním návratovém týdnu jsme si udělali společnou meditaci s názvem Duhová cesta. Na chvíli se zastavit, vystoupit z každodenního hemžení, procítit svoje tělo a zastavit uspěchané myšlenky. Uvolnit se. Myslím, že se nám to podařilo. Děti po tomto osvěžujícím odpočinku zkusily nakreslit, co v meditaci viděly, také si povídaly o svých pocitech. Umíte si představit barvu se zavřenýma očima? Zkuste třeba žlutou nebo modrou.

Děti už svůj volnočasový prostor dobře znají, ale nikdy není na škodu procvičit si postřeh a smysl pro detail třeba hrou na schovávání nějakého předmětu. Letos jednoznačně vede filcová slepička, kterou jsme, mezi jinými výrobky, připravovali k oslavám Velikonoc. Děti si hru samy řídí, zapisují si, kdo byl úspěšný v hledání, a hlavně vymýšlejí neustále nové nápady, kam by mohly slepičku schovat. Baví nás to všechny, je to výborná hra třeba když prší.

Navlékali jsme oblíbené náramky ze skleněných korálků.

Pro maminky jsme připravili přáníčka ve tvaru srdce.

Únor 2021 ve Školní družině

14.04.2021 17:43

Začátek února jsme trávili na starými časopisy, ze kterých jsme vystřihovali zajímavé obrázky, o kterých jsme si povídali. Každý měl na srdci něco jiného, každý má jiné zájmy. Od nůžek se opravdu kouřilo, děti tato aktivita hodně bavila a samy se k ní vracely. Z vystřižených obrázků jsme zkusili lepit různé koláže a o výsledcích jsme si opět povídali. To byste nevěřili, kolik je na světě zajímavostí!

Pokračovali jsme ve výrobě krmení pro ptáčky.

Na sv. Valentýna jsme vyráběli závěsná srdce ze stříhaného textilu navlékaného na drátek. 


Hodně času jsme věnovali přípravě karnevalu masek, který se bohužel nakonec neuskutečnil kvůli vládním opatřením. Určitě si ho vynahradíme, až se zase všichni sejdeme. Vyrobili jsme si škrabošky a karnevalové čepice na míru, vyzdobili jsme třídu girlandami z krepového papíru, nafukovali balónky, vymýšleli hry a karnevalové občerstvení.

 

 

Leden 2021 ve Školní družině

03.02.2021 19:14

Při našem častém pobytu venku jsme pocítili skutečnou mrazivou zimu a začali jsme si povídat o ptáčcích a o tom, jak nemají v zimě mnoho potravy. Rozhodli jsme se průběžně pracovat na jejich přikrmování. Vyrobili jsme dva druhy dobrot: klasické lojové koule se slunečnicí, mákem a sezamem a jablka potřená arašídovým máslem obalená v semínkách, která jsme navlékali na provázek a omotávali jimi keře.

Stavebnice a geometrické tvary jsou věčné a dětmi oblíbené.

Vymalovali jsme si svůj osobní šálek čaje na zahřátí se zdobenou iniciálou. 

Procvičovali jsme důležitá telefonní čísla. Děti se ponořily do hry a telefonovaly mezi sebou. Nejdříve jen tak, pak zkoušely volat hasiče, policii nebo záchrannou službu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Fotogalerie: Školní družina