Provoz školní družiny:

ST  od 11.15 hod do 15.15 hod

ČT  od 11.15 hod do 15.15 hod

od 11.15 hod do 15.15 hod

Zájmové kroužky ve školní družině:

pátek

10.00 hod - 10.45 hod    RHYMETIME angličtina pro nejmenší

13.30 hod - 15.00 hod    kroužek Deskových her

Vnitřní řád a Školní vzdělávací program Školní družiny

Organizační řád ŠD vnitřní řád ŠD 2017 2018 (003).doc (71680)

Dodatek č. 4 k vnitř. řádu ŠD k 17.4.2019.doc (485888)
ŠVP ŠD 2017 -2018.docx (64080)

Plán práce ŠD 2019-2020.docx (16939)

Kalendář akcí Školní družiny

Únor 2021 ve Školní družině

14.04.2021 17:43

Začátek února jsme trávili na starými časopisy, ze kterých jsme vystřihovali zajímavé obrázky, o kterých jsme si povídali. Každý měl na srdci něco jiného, každý má jiné zájmy. Od nůžek se opravdu kouřilo, děti tato aktivita hodně bavila a samy se k ní vracely. Z vystřižených obrázků jsme zkusili lepit různé koláže a o výsledcích jsme si opět povídali. To byste nevěřili, kolik je na světě zajímavostí!

Pokračovali jsme ve výrobě krmení pro ptáčky.

Na sv. Valentýna jsme vyráběli závěsná srdce ze stříhaného textilu navlékaného na drátek.

Hodně času jsme věnovali přípravě karnevalu masek, který se bohužel nakonec neuskutečnil kvůli vládním opatřením. Určitě si ho vynahradíme, až se zase všichni sejdeme. Vyrobili jsme si škrabošky a karnevalové čepice na míru, vyzdobili jsme třídu girlandami z krepového papíru, nafukovali balónky, vymýšleli hry a karnevalové občerstvení.

Leden 2021 ve Školní družině

03.02.2021 19:14

Při našem častém pobytu venku jsme pocítili skutečnou mrazivou zimu a začali jsme si povídat o ptáčcích a o tom, jak nemají v zimě mnoho potravy. Rozhodli jsme se průběžně pracovat na jejich přikrmování. Vyrobili jsme dva druhy dobrot: klasické lojové koule se slunečnicí, mákem a sezamem a jablka potřená arašídovým máslem obalená v semínkách, která jsme navlékali na provázek a omotávali jimi keře.

Stavebnice a geometrické tvary jsou věčné a dětmi oblíbené.

Vymalovali jsme si svůj osobní šálek čaje na zahřátí se zdobenou iniciálou.

Procvičovali jsme důležitá telefonní čísla. Děti se ponořily do hry a telefonovaly mezi sebou. Nejdříve jen tak, pak zkoušely volat hasiče, policii nebo záchrannou službu.

Prosinec 2020 ve Školní družině

13.12.2020 17:11

Letos nemohla chybět tradiční Mikulášská nadílka. Náš čertík byl velice shovívavý, nikoho si neodnesl, moc nežaloval, a dokonce rozdával perníčky. Mikuláš všem dětem požehnal a anděl s nadílkou všem rozdal porci lásky a odpuštění.

Již tradičně prožíváme adventní příběh na pokračování, dotváříme omalovánky a plníme úkoly díky našemu adventnímu kalendáři. Vyzdobili jsme si hernu a už přemýšlíme, čím obdarujeme naše blízké. Letos se bavíme o tom, že největší štěstí je, že můžeme být spolu, a to jak doma, tak i tady ve škole.

Školní družina SZŠ Heřmanův Městec přeje všem příznivcům klidné prožití Vánoc a šťastný nový rok 2021!

Listopad 2020 ve Školní družině

13.12.2020 15:10

V listopadu započala naše každoroční práce na vánočních přáních pro seniory v jejich domově v Heřmanově Městci. Letos jsme zvolili téma sníh a sněhuláci. Doufáme, že napřesrok už si zase budeme moci s našimi spřátelenými dědečky a babičkami společně zazpívat koledy a moc se na to těšíme!

V keramické dílně jsme glazovali naše výrobky.

Pokračoval náš oblíbený klub deskových her a zábavné logiky a oblibě se momentálně nejvíce těší hra Catan a klasické šachy!

www.zspmestec.cz/fotogalerie/sd-rijen-prosinec-2020/

Říjen 2020 ve Školní družině

23.11.2020 20:08

V říjnu jsme si vyzdobili hernu velkou společnou mandalou, na které děti pracovaly prstovými barvami.

Projektový den na téma hygiena jsme si opravdu užili. Vyrobili jsme, kromě jiných věcí,  keramické mýdlenky. Ty jsme zabalili do dárkového balení spolu s mýdlem, které nám laskavě věnovala rodinná mýdlárna Š.IVA Slatiňany. Děti si také vyrobily vlastní voňavá mýdla. O dodržování osobní hygieny jsme si povídali u interaktivních prezentací a učili jsme se postup správného mytí rukou.

Děti samozřejmě také malovaly a excelovaly v oblíbených stolních hrách.

www.zspmestec.cz/fotogalerie/sd-rijen-prosinec-2020/

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>