Družina v I. pololetí: Cesta plná dobrodružství, učení a radosti

V prvním pololetí jsme společně prožili mnoho nezapomenutelných chvil plných radosti, učení a nových zážitků. S radostí vám přináším přehled toho, co jsme v družině podnikali a jak jsme společně rostli.

Září – Zpátky ve škole

Měsíc září byl věnován seznamování se s novým školním rokem. Učili jsme se školní řád a pravidla družiny, seznamovali se se spolužáky a objevovali tajemství školního prostředí. Vytvořili jsme společně maskota a logo družiny, a také jsme se naučili důležité dovednosti jako dodržování hygieny a správné chování ve škole.

V září jsme si také vytvořili Náladovník, který nám pomáhá vyjádřit naše emoce. Cestovali jsme do školy a zpět, zdokonalovali bezpečné chování v dopravě a oslavili významné dny, jako je Mezinárodní den čokolády.

Říjen – Barevný podzim

Barevný podzim nás zavedl k prozkoumávání okolí školy a vytváření kladného vztahu k přírodě. Hráli jsme míčové hry na hřišti u naší školy. Vyráběli podzimní draky a poznávali ovoce a zeleninu podle chuti, čichu a hmatu. S radostí jsme se zapojili do oslav svátků, jako je Halloween a Den stromů. Na "Helloweenské veselí" jsme si připravili občerstvení a oslavu zakončili diskotékou.

Listopad – Zdravý podzim

Listopad nám přinesl důležitá témata týkající se zdraví. Besedovali jsme o ročních obdobích, zdravé výživě a životním stylu. Hráli jsme pohybové hry v družině a za dobrého počasí také na hřišti u naší školy. Vyráběli jsme podzimní obličeje, koláže a domky pro zvířata. Nezapomněli jsme ani na tradice, jako jsou Dušičky a Svatý Martin.

Prosinec – Vánoční čas

Prosinec nám přinesl vzrušující atmosféru Vánoc. Společně jsme zpívali vánoční koledy, vyráběli vánoční ozdoby a připravovali se na návštěvu Mikuláše, čertů a andělů. Zázračné chvíle jsme sdíleli při rozsvěcování svíček na adventním věnci a při vytváření vánočních přáníček. Přáníčka jsme rozdali klientům Domova pro seniory Heřmanův Městec a s velkou radostí je potěšili vánočním vystoupením.

Leden–Zima nás baví

Lednové chvíle jsme věnovali vzpomínkám na vánoční prázdniny a posilování vztahů mezi námi. Kromě toho jsme se učili o zimních symbolech, pomáhali ptáčkům přežít zimu a zároveň si užívali hry na sněhu. Hráli jsme kimovy hry a tím si procvičovali naší paměť. Relaxovali jsme na balónech, meditovali a cvičili jógu.

V prvním pololetí jsme společně objevovali, učili se a tvořili. Děti prožívaly nejen školní výuku, ale také spoustu zábavy a týmových aktivit v družině. Těšíme se na další pololetí plné nových dobrodružství a radosti!