Mezinárodní den dětí

02.06.2023

Jedním z nejoblíbenějších dětských dnů, kromě závěrečného vysvědčení a začátku letních prázdnin, je bezesporu Mezinárodní den dětí. Děti vědí, že se v tento den neprobírá žádné vážné téma, ani se nemusí držet za hlavu kvůli blížící se písemce. V tento den je škola hrou. Při letošním plánování nás zaskočilo uzavřené městské hřiště vedle naší školy, proto jsme se rozhodli najít alternativní prostor. Zámecký amfiteátr v parku nás lákal svými jedinečnými možnostmi, proto jsme oslovili vedení Domova pro seniory Heřmanův Městec, které nám vyšlo vstříc. Naši volbu jsme si pochvalovali od první vteřiny. Nekonečný, avšak relativně chráněný, prostor amfiteátru nás přivítal sluneční lázní a také chladivým stínem stromů a skalních útvarů. Pátrací hra, zábavná stanoviště, společné zpívání a hraní, pestré občerstvení, pohodový piknik, setkání s rodiči, badminton, frisbee a odpočinek v čerstvě posekané trávě s pohledem do korun stromů zalitých sluncem. Přesně tohle všechno si mohli naši žáci a žákyně prožít naplno.

Mnohokrát děkujeme Domovu pro seniory Heřmanův Městec za ochotu, spolupráci a umožnění konání naší slavnosti, na kterou budeme určitě ještě dlouho vzpomínat.