O naší škole

Naše škola na Masarykově náměstí je v klidném místě, obklopená zelení parku a bývalé školní zahrady. V těsném sousedství je budova Základní umělecké školy a Hřebčín, který byl postaven r. 1875 rodem Kinských. Umožňujeme vzdělání žákům se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům s kombinovanými vadami. Kromě kmenových tříd využíváme odborné pracovny - školní kuchyňku, keramickou dílnu,  počítačovou učebnu. Díky projektu financovanému z ESF je velmi dobře vybavena chlapecká dílna.

Ve škole funguje Školní družina, která je zaměřena především na zájmovou činnost žáků a jejich pobyt venku.

Kapacita školy je 68 žáků, kapacita ŠD je 12 žáků a je stoprocentně naplněna.

Speciální škola

• desetiletá školní docházka
  • st. 1. - 6. ročník
  • st. 7. - 10. ročník
  • žák získává základy vzdělání
  • ŠVP zpracovaný podle RVP pro obor vzdělávání základní školy speciální
  • výuka je zajišťována učitelkou se speciálně pedagogickou kvalifikací a 1 - 2 asistentky podle potřeb
  • individuální přístup - malý počet žáků ve třídě
  • 20 - 29 hodin týdně podle ročníku
  • činnosti podle potřeb a zájmu žáků
  • širší slovní hodnocení - vysvědčení v pololetí a na konci školního roku

Služby pro speciální školu

• devítiletá školní docházka
  • st. 1. - 5. ročník
  • st. 6. - 9. ročník
  • žák získá základní vzdělání
  • ŠVP zpracovaný podle RVP pro základní vzdělávání
  • výuku zajišťuje učitelka nebo učitel a asistentka pedagoga (pro žáky s více vadami a s autismem)
  • individuální přístup (6 - 14 žáků ve třídě)
  • 20 - 32 hodin týdně podle ročníku
  • výuka cizího jazyka - angličtiny
  • výuka informatiky
  • činnosti podle potřeb a zájmu žáků
  • slovní hodnocení nebo klasifikace
  • vysvědčení v pololetí a na konci školního roku, po absolvování 9. ročníku opatřené doložkou o získání základního vzdělání

Služby pro základní školu

Naše třídy

Výuka se uskutečňuje ve čtyřech třídách s počtem žáků 4 až 14. Složení tříd se mění podle skladby dětí na škole. S ohledem na nízký počet dětí je nutné spojovat více ročníků v jedné třídě.

Na škole působí zkušení speciální pedagogové. Učitelům již mnoho let s náročnou výukou velmi pomáhají asistentky.