Poslední novinky

Na Apolenku ve Spojile jezdíme rádi, proto jsme tento výlet zařadili v letošním školním roce hned dvakrát. Kromě prohlídky celé farmy a prohlídky různých druhů domácích a exotických zvířat jsme se z výkladu průvodkyně dozvěděli zajímavé informace ze života lamy, velblouda, koně, oslíka, krávy či koně. Žáci dostali možnost projet se na koni. Navíc...

V pátek 22.4. 2022 se žáci naší školy vydali na sběr odpadků v části Heřmanova Městce. V rámci enviromentální výuky se učí chránit životní prostředí, třídit odpad, a tak se rozhodli projít částí obce podél Zlatého potoku po Konopáč a zjistit, jak šetrně se lidé chovají k přírodě. Nejvíce odpadků bylo na okraji cest v trávě a v keřích.

Srdečně Vás zveme na velikonoční výstavu prací našich žáků. Výrobky žáci představí na Masarykově náměstí u kašny v pondělí 11. dubna 2022 od 9.00 do 12.30 hodin. V případě nepříznivého počasí bude výstava probíhat ve vestibulu Speciální základní školy.

V úterý 29.3. se žáci I. a II. třídy vypravili na zámek v Pardubicích. Čekalo na ně poutavé vyprávění o erbovním zubrovi. Pracovnice muzea zapojila všechny žáky do příběhu; díky tomu zjistili, jakou odvahu musel mít hrdina lovec Vojtěch z Pernštejna, a jak je důležitá spolupráce s kamarády.

Turnaj Ubongo

22.03.2022

V měsíci únoru a březnu probíhal ve školní družině přátelský turnaj ve hře Ubongo. Velcí i malí borci skládali puzzle v limitu přesýpacích hodin a pak už jen počítali vytěžené drahokamy. Malou pozornost za účast a diplom si odnesly všechny děti. Ti, kteří se umístily na předních čtyřech pozicích, si ve volných chvílích užívají ocenění v podobě...

Archiv článků naleznete ZDE.