Vánoční stromeček

22.12.2022

Vánoční stromeček zdobíme každý rok a v průběhu let měl různou podobu. Měli jsme stromeček umělý, řezaný nebo alespoň pár jehličnatých větví ve váze ozdobených tradičními baňkami, řetězy a figurkami.

Letos jsme dostali darem nádherný velký smrček od firmy ZAHRADNICTVÍ ČERNÝ z Klešic. Stromeček roste v obrovském květináči, který sotva unesou dva dospělí muži. Našli jsme pro něj místo přímo před školou - jinam by se ani nevešel.

Děti se s radostí pustily do výroby vánočních ozdob a jelikož je stromek umístěn venku, volili jsme přírodní materiály vhodné do náročného zimního počasí, kterým nevadí sníh a mráz.

Stromeček nám udělá radost i na jaře, kdy bude ozdoben velikonočními motivy. Věříme, že se mu u nás bude dařit a s veškerou péčí v rámci pěstitelských prací potěší ještě mnoho ročníků žáků naší školy.

Velmi děkujeme ZAHRADNICTVÍ ČERNÝ za krásný štědrý dar pro žáky naší školy.