Den dětí

18.06.2024

Děti naší školy oslavily Den dětí hrou "Šipkovaná" s hledáním pokladu v okolí Heřmanova Městce. Ráno se všechny sešly ve škole, kde obdržely instrukce a společně se vydaly za dobrodružstvím. Trasa vedla přes malebné louky, lesy a kolem rybníku. Děti hledaly šipky, které je zavedly
ke stanovištím, kde plnily různé úkoly. Musely spolupracovat, komunikovat a využívat logické myšlení, aby úkoly úspěšně splnily. Po několika hodinách napínavého hledání se týmy dostaly k cíli, kde našly truhlu plnou sladkostí, hraček a jiných drobností. Po návratu na školní zahradu na děti čekalo další překvapení. Bylo připraveno ohniště, kde si mohly opéct buřty.
Vůně pečených buřtů se linula vzduchem a děti si užívaly společné chvíle u ohně, sdílely zážitky
z dopoledního dobrodružství a pochutnávaly si na zasloužené svačině. Tento Den dětí byl plný radosti, smíchu a nezapomenutelných zážitků.