I příšerky si čistí zoubky!

Projektový den I. třídy

Měsíc leden provázel žáky ve čtvrtém i pátém ročníku tématy vlastního zdraví a bezpečnosti. Tato témata se objevovala nejen v několika vyučovacích předmětech, ale samozřejmě i v reálném životě. Za poslední dva roky jsme si všichni na vlastní kůži vyzkoušeli, jak můžeme chránit vlastní zdraví proti nakažlivým nemocem. Běžná prevence musela mnohdy ustoupit do pozadí. A když se začátkem kalendářního roku najednou ozvaly bolavé zoubky a s nimi spojený strach ze zubařského křesla, vznikl prostor pro motivační povídání a kreativní tvorbu zapadající do učebního plánu.

Krátká ukázka z knihy I příšery si čistí zoubky! probudila naši fantazii a všichni si chtěli vyrobit příšeru vlastní. Dohodli jsme se na postupu, vybrali materiál a s myšlenkou na spolužáka právě sedícího u zubaře se pustili do díla. Druhý den pak pro něj byla řada zoubků s barevnými příšerkami veselým překvapením a odměnou za statečnost u zubaře.