Kambodža

18.01.2024

KAMBODŽA – PUTOVÁNÍ K TAJEMNÉ HOŘE

V pondělí 8. 1. 2024 jsme se vydali na představení do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Představení neslo název Kambodža – putování k tajemné hoře, které je pořádáno v rámci projektu Planeta Země 3000.

Na začátku nás uvítal reportér Rudolf, který nás doprovázel během celého představení. Během projektu jsme se dozvěděli několik zajímavých informací o této zemi. Nejprve nám Rudolf představil Kambodžu v minulosti, kdy probíhala občanská válka a poté jsme se přesunuli do současnosti. V dokumentu, který jsme viděli na představení, vystupovali tři cestovatelé, kteří cestovali po Kambodži. Ukázali nám, jak Kambodža vypadá, jaká jsou tradiční jídla, náboženství, památky či obyvatelé země.

Kambodža je asijské království a její současný král vyrůstal a studoval v Praze a mluví plynule česky. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o lotosu indickém, o přírodě a zvířatech, hlavně o slonu indickém. Na konec jsme doputovali k hoře, kde proběhl náboženský rituál kouzelníka.

Tato přednáška byla velmi zajímavá a velice se nám líbila. Z divadla jsme odcházeli nabyti nových informací, zážitků a zkušeností.