Zámek plný knih

06.11.2022

Dne 4. 11. 2022 žáci navštívili Zámek Pardubice, kde se konal knižní a herní veletrh "Zámek plný knih" tentokrát na téma "Hrdinové mezi námi". Na programu bylo slavnostní zahájení a prohlídka nových knih a stolních her v hlavním sále. V zámecké enfiládě nám byla předvedena nejúspěšnější desková hra roku 2021. Žáci si mohli zakoupit vystavované exponáty, odnést si informační a reklamní materiály a občerstvit se v Zámecké kavárně. Na závěr si mohli vybarvit titulní stránku ke komiksové knize a vyrobit si záložku do knížky. Poté jsme se přesunuli na výstavu "Proti proudu času - Pardubicko v pravěku a raném středověku" a na výstavu českého sklářského umění S.K.L.E.M. - Svět krásy, lehkosti a elegance. Nedílnou součástí cesty byla také podpora samostatnosti žáků při zakoupení jízdenky v meziměstské dopravě a pěší procházka městem Pardubice, kdy žáci poznávali okolí Zámku Pardubice a významné budovy města.