Zdravá Pětka

27.04.2023

V rámci prohlubování klíčových kompetencí u žáků v oblasti zdraví a lidského těla, se žáci naší školy zúčastnili ve středu 26. 4. 2023 unikátního celorepublikového vzdělávacího programu pro základní a mateřské školy, jenž se soustředí na zdravý životní styl s důrazem na oblast zdravé stravy.

Naši školu navštívila lektorka, která zajistila všechny potřebné pomůcky a žáky zábavnou a zajímavou formou seznámila se zásadami zdravého stravování. Pomocí brožur a obrázků si žáci zopakovali význam ovoce a zeleniny v naší stravě a také prospěšnost snídaní – během řízeného rozhovoru vyplynulo, že téměř polovina žáků ráno vůbec nesnídá.

Hlavní aktivita programu se odehrávala ve školní kuchyňce, kde si děti pod vedením lektorky a pedagogů připravily ochutnávku zdravé snídaně. Jedna skupina žáků připravila ovesné vločky ochucené tvarohem, jogurtem, medem a skořicí a dozdobené kolečky banánu. Taková snídaně chutnala až na pár výjimek všem. Druhá skupina se zároveň věnovala přípravě zdravější variantě toustíků. Minitoustíky se osmažily na pánvi, potřely slabou vrstvou pesta a ozdobily kousky rajčátek a mozzarelly. Tato variace na snídani chutnala úplně všem bez výjimky a žáci se dohodli, že si takové toustíky určitě uděláme ještě někdy v budoucnu v rámci vyučovacích hodin pracovního vyučování.